• Destek Hattı: 0543 477 01 02

İade İşlemleri

GENEL İADE ŞARTLARI AŞAĞIDAKI GIBIDIR;


İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.


İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.


İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise Bunu kargoyu getiren firmanın yanında açıp kontrol etmeniz hasar var ise rapor tutulup kargoyu getiren firmayla tekrar iade etmeniz gerekmektedir Ürünü Getiren Kargocunun yanında açılamayıp sonradan hasar bildirimi yapıldığında  sorumluluk alıcıya aittir  (Aras) VEYA AMBAR İLE GÖNDERİLMİŞ İSE (AKBAL AVM) ile  gönderim yapmanız gerekir. İade durumunda  Kargo ücreti 10 TL ye kadar olan kısmını firmamız karşılaycak Korgo ucreti yüksek ise Diğer kalanı SİZE Aiit olup kargo bedeli hesabınızdan düşülecektir.


Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri )


ÖZEL ÜRÜNLER IÇIN IADE ŞARTLARI


TELEFON iadesinde;


Cep telefonu siparişlerinde ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, müşteri ürünün kutusu içerisinde yer alan yetkili servislere başvurmalıdır.


Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

DIĞER ÜRÜNLERIN IADESINDE;

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve iadesi mümkün değildir.


IADE IŞLEMLERI

Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.
İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize bilgi verilecektir. Siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini dolduracağınız ve tarafımıza göndereceğiniz banka hesabınıza yansıtacaktır.
 
Satılabilinirliği bozulan ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir ( Kutusunun bozulması, ezilmesi, üründe herhangi bir çizik, ezilme veya kullanım belirtisi vb.) .

NOT: İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketinin düzenlemiş olduğu faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir.iade faturası, Kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmesi gerekmektedir


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.